SEN JAKO VAROVÁNÍ

 
 
Mám se sny bohaté zkušenosti. Po mém obrácení v roe 1990 mne duchovně vedly právě sny, protože jsem neměla nikoho, kdo mi mne poučil, či vedl. Naopak - byla jsem v rodině mého prvního manžela vyhlášena za šílence, blázna... Několik let jsem si vedla snový deník. I po těch letech v něm často listuji. Sny mi ukazovaly mnohé - jak řešit své problémy, vedly mne ke křesťanství (mnoho snů, ve kterých jsem se setkávala s Ježíšem, případně Bohem Otcem). Mnoho snů bylo symbolických - ale symboly bylo snadné rozluštit a pochopit poselství snu třeba v meditaci. Několik snů jsem měla i reinkarnačních. Proto mne zaujal tento příběh.
Vyšlo to v časopisu "Spirála", číslo 1/2018.
 
 
"Moje známá měla několikrát po sobě podivný sen. Zdálo se jí, jak k ní přišel její už dávno zesnulý otec. Stál jen ve dveřích, mračil se a něco se jí snažil říct. Ale z jeho úst nevyšel ani hlásek. Byl podivně oblečený, měl na sobě tmavě modrý plášť, jaký nikdy nenosil. Když jí něco říkal, ukazoval na ten plášť a několikrát vzal do ruky jeho cíp, jakoby chtěl, aby si ho pořádně prohlédla.
Ta barva pláště byla dost neobvyklá. Jasně modrá se zajímavým lesklým povrchem. V tu dobu se ta moje známá chystala odjet na víkend za svou sestrou. Odvézt ji měl její synovec, syn sestry, za kterou jeli. Koupil si zrivna nové auto. Když pro ni přijel, zarazila ji modrá barva jeho vozu. Byla přesně taková, jakou měl ve snu plášť jejího mrtvého otce. Tehdy se jí vybavilo, co vlastně ten sen znamenal. Odmítla tím autem jet a řekla synovci o snu, který se jí opakovaně zdál. On ale jejímu vyprávění nepřikládal žádnou váhu. Nakonec se tedy domluvili, že ona pojede vlakem a on jen vezme její věci, aby je nemusela nést. Asi půl hodiny poté, co odjel, zazvonil u mé známé telefon. Volal její synovec, že se mu stala nehoda. Měl jen pár škrábanců, ale auto bylo úplně zdemolované. V místě vedle řidiče, kde by seděla jeho teta, byla kapota promáčknutá až do sedadla. Kdyby s ním skutečně jela, určitě by tu nehodu nepřežila."