ZUBŠTEJN JE ZKLAMÁNÍ

 

V sobotu jsme si vyjeli na Zubštejn, kde se měl konat festival historického šermu, hudby a tance. Jeli jsme ráno, abychom stihli pěkné parkování. Na hrad jsme šli do prudkého kopce, asi půl kilometru. Zvládli jsme to v pohodě - s několika zastávkami na vydýchání. Zřícenina Zubštejna je překrásná, velmi nás všechny okouzlila.

Jenže! Namísto historické hudby hrál metal, který bytostně nesnáším. O nějakém tanci se ani nedá mluvit.

Hodinu trvala škola žonglování - alespoň tady se vnouček vyřádil. Po hodině byl výcvik dravců, ale to jsme nesledovali. Teprve v jednu hodinu se měl konat šermířský souboj. Nejdříve jsem myslela, že počkáme, ale již v půl jedné mi došla trpělivost a rozhodli jsme se odjet.

Čas zde jakoby stál - prostě šílená nuda! Nebylo kde si sednout - žádné lavičky, nic. Na louce se předvádělo několik šermířů, ale takových, kteří se to teprve učili. Ani šermířský postoj neuměli a navíc - všichni byli v podroušeném stavu. Jeden to uměl dokonale, a sem-tam něco těm začátečníkům ukázal a vysvětlil, jenže působil jako pěst na oko - byl oděn v maskáčích!

Odpoledne měli mít vystoupení dvě skupiny, snad dobrých šermířů, v dobových kostýmech. Vzdali jsme se toho nejen z obavy z dalšího zklamání.

Organizace této události nestála ani za fajfku dýmu. Prostě - všechno špatně...

Nelituji, že jsme tam byli. Samotný hrad - tedy jeho zbytky - a příroda, jsou jednoduše překrásné. Počasí bylo skvělé. Točená bezinková limonáda fantastická. Příště si však raději zorganizujeme grilovačku na zahradě!

 

Bílá paní zubštejnská :-)))