VÝLET DO KRAKOVA...

 

...byl dárkem pro mou dceru k jejím krásným kulatinám, ale jela jsem s ní. Zájed jsem vybírla podle pocitů a udělala jsem dobře - prostě BYLO TO ONO! Celý den jsem si fakt užívala. Radost, štěstí, euforie, cítila jsem se jako v sedmém nebi po celý den. Mé dcerušce se zájezd také moc líbil a užila si to. Toto je nejlepší dárek, jaký jsem kdy komu dala.

Cestou do Krakova, ještě na území naší vlasti, jsem intuitivně zvedla hlavu a oči nahoru. Seděla jsem u okna a uviděla jsem krásnou, velkou hvězdu, která zmizela hned, jak jsem si uvědomila, že vidím hvězdu. Pomyslela jsem si, že je to Jupiter. Ihned mi ale došlo, že: za prvé - Jupiter se nachází v úplně jiném sektoru oblohy (nízko nad obzorem), za druhé - v této době nemá takovou velikost a svítivost, a za třetí - jak to, že jsem viděla hvězdu, když je zataženo?!

Pickozudovozu! Konečně mi došlo, co to vlastně vídávám za "hvězdy". Nejde o lodě mimozemců, ani o plavidla pozemských tajných kosmických programů, o nic fyzického. Jsou to BYTOSTI! Andělé, energetické, plazmatické, éterické bytosti. Takže můj anděl či průvodce mi dal vědět, že je se mnou, že jsem chráněná a podporovaná. Nádhera. Mnozí z vás si možná pomyslí, že mi straší ve veži. Tak ať, je  mi to jedno. Kdybych se bála posměchu - co si o mně kdo pomyslí - nenapíšu o tom.

Do Krakova jsme dorazili v půl desáté. Zájezd byl s průvodkyní. Nejdříve jsme šli kolem Visly na Wawel - královský hrad. Wawel je pro Poláky to, co pro nás Hradčany. Dostali jsme chvíli osobního volna, abychom se mohli podívat, kam chceme. Chtěla jsem se podívat do katedrály, ale dlouhatánské fronty mne odradily. Tak mám důvod, proč se sem co nejdřívě vrátit...

V areálu hradu je socha Jana Pavla II. Byly jsme se podívat do krypty a viděly jsme i náhrobek polského prezidenta pana Lecha Kaczyńského a jeho manželky, kteří zahynuli v roce 2010 u Smolenska. Průvodkyně nám řekla a ukázala vše zajímavé, a pak nás provedla městem, pamětihodnostmi, popovídala o historii a legendách. Viděly jsme i kostelík, ve kterém sloužil pan Karol Wojtyla, než se stal Janem Pavlem II. Krakovčané jsou nesmírně hrdí na tohoto muže.

Adventní trhy se konaly na hlavním náměstí. Stánky byly jak venku, tak v objektu Tržnice (Sukiennice). Naplno jsme si to užívaly. Dali jsme si svařáčka, na oběd jsme byly v restauraci, pak i na kafe v kavárně. Prostě bááájo! Nakoupily spoustu dárků a suvenýrů. Koupila jsem si prstýnek s jantarem - no to by bylo, abych si z Polska neodnesla něco jantarového!

Byl to nádherný den, plný krásných zážitků, radosti. Dělala jsem si plány, že příští rok to bude třeba Wroclaw, ale ne - do Krakova se prostě musím vrátit a nemusí to být v zimě. Klidně i v létě, pokud bude takový zájezd možný.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

Tento anděl byl spíše čertisko. Zlobil.

Více fotografiií a také několik videí najdete na mém fejsbůku pod jménem Majka Minárová.