PODVODNÍK

 
 
Popíšu vám, přátelé, co se mi stalo včera. Kromě sdílení mé zkušenosti vás chci varovat před krysami a hyenami operujícími na netu.
Pročítala jsem si nějaký článek, když mi na monitoru vyskočila nabídka k přátelství. Jukla jsem, kdo to je: Lubomír Volný Jednotní. Bez přemýšlení jsem klikla na "přijmout", vždyť pana Volného znám. Několik minut později mi v mesendžru přistála zpráva od pana "Volného", že jsem se stala hlavním výhercem částky 10 tisíc euro! A že se mám registrovat na uvedený link. Klikla jsem na to, ale všechno bylo v angličtině, tak jsem "Volnému" odepsala, že se registrovat nebudu.
Později mne zvědavost přemohla a zkusila tu registraci. Dala jsem tam jméno a příjmení. Pak to po mně chtělo email, a také heslo. Tak to pr - nemám důvěru k nikomu, kdo chce i heslo k emailu. Založila jsem si novou emailovou schránku a pokračovala v registraci. Jenže pak chtěli číslo mojí platební karty. V té chvíli mi to došlo. Podvod skoro tak velký, jako celá falešdémie. 
Začala jsem pátrat. Ano, na stránkách pana Volného jsem skutečně našla statut, ve kterém se říkalo, že několik prvních lidí, co se zaregistrují, obdrží jako dárek 500 euro. A také návod, jak na to. Nebrala jsem to vážně, jen jsem tomu dala palec nahoru. To byl důvod, proč jsem dostala žádost o přátelství od "Volného".
Pak jsem se podívala na stránky pana "Volného". Na rozdíl od skutečného pana Volného, všechno bylo bez diakritiky - tedy "Lubomir Volny Jednotni". Mrkla jsem na přátele. Žádné přátele na profilu neměl, i když minimálně já tam být měla, vždyť jsem mu přátelství potvrdila. Okamžitě jsem dotyčného z přátel odebrala. 
Tento anonymní podvodnický šmejd se pokusil podvést nejen mně, ale zneužil i stránky a kredit pana Volného. Toho skutečného. Podvodný profil vypadal úplně stejně, jako skutečný profil pana Volného, jen ve statusech byla nabídka výhry (dárku) 500 euro... 
 
 
 Brzy to ta krysa smaže, tak rychle mrkněte...