HVĚZDA - ZÁHADA

 

 

Včera jsem měla tu čest pozorovat zvláštní hvězdu. Počasí - nízká inverzní oblačnost, tedy žádná naděje pokochat se pohedem na hvězdy. Přesto jsem jednu hvězdu zahlédla. Nízko nad východním obzorem. Myslela jsem, že na tom místě se přece jen nízká oblačnost na malém kousku oblohy pročistila. Samozřejmě, že jsem jásala! Hvězdy jsou moje celoživotní LÁSKA. Poděkovala jsem za štěstí vidět hvězdu po tak dlouhé době a hvězdičku jsem pozdravila, jak je mojím zvykem.

Po nějaké době, snad po hodině, jsem opět vyšla na dvůr - na kouřovou. Což mne ale nesmírně udivilo - hvězdička si vesele svítí dál! Jenže ouha - na tom samém místě!!!

"To není možné, tohle nemůže být hvězda! Hvězdy se pohybují a za tu hodinu by už nebyla vidět, anebo by byla na jiném místě. Tady něco nehraje. Co to jen je? Co to vlastně vidím?"

Takže celý včerejší večer jsem co chvíli vybíhala na dvůr podívat se na hvězdičku. Pořád a pořád tam byla a stále na stejném místě... Šla mi z toho hlava kolem - taková záhada!

 

 

První,  co jsem ráno udělala - běžela jsem zkontrolovat "hvězdičku". A co myslíte? BYLA TAM!!! Na stejném místě!

Musím se mát, když teď na to vzpomínám, na to vzrušení z té záhady. Vysvětlení je tak obyčejné, kousek záhadna v něm není. Protože už svítalo, tak jsem mohla vidět elektrické vedení podél silnice. Z jedneho drátu vysel veselý rampouch, rampoušek... Světlo z pouličního osvětlení se od ledového rampouchu odráželo a vytvářelo dojem hvězdy... Fakt zábavné, vnitřně se směji pokaždé, když pomyslím na tu včerejší záhadnou "hvězdu".