PRŮHLEDY DO PARALELNÍ REALITY

 

Něco se fakt děje. Na stránkách Tomáše Marného "Tadesco" můžete najít články s tématem "Matrix kolabuje". Jssou to jeho osobní zážitky, když něco nefunguje tak, jak má. Například: tadesco.cz/matrix-kolabuje-muj-nepochopitelny-zazitek-ze-vcerejsiho-dne-a-nejen-muj-co-se-deje-s-casem-co-se-deje-s-matrixem/.

Mně se také stávají divné věci. Například, ráda se dívám na přelety mezinárodní kosmické stanice ISS. Přesnou dobu přeletu si kontroluji na stránkách "Živě z vesmíru". Když vidím, že se ISS již blíží k Německu, vyrážím na dvůr, abych to nezmeškala. Přelet ISS jsem pozorovala mnohokrát. Toto se stalo asi před rokem. ISS míří nad střední Evropu, já běžím na dvůr. Po chvilce vidím letět nádhernou, velikánskou hvězdu - ISS. Přeletěla asi dvě třetiny dráhy a uděla velice rychlý "smyk" do prava, ihned doleva a zhasla. Chvilku jsem viděla namísto ISS jen červený, rozmazaný bod. Lekla jsem se, že se něco vážného stalo. Letěla jsem k počítači, zda něco nezjistím. Nic, nikde nic. Na grafu si ISS létala vesele dál. Netrpělivě jsem čekala na další vhodný okamžik přeletu. Dočkala jsem se. ISS přeletěla přes celý obzor - celou oblohu - tak jako vždy. Co jsem to tedy viděla? Vždyť to vypadalo, jakoby ISS úplně zanikla! Jediné vysvětlení, které mám (nemusí být pravdivé) je to, že jsem na chvíli nahlédla do paralelní reality...

Miluji nebe plné hvězd a docela dobře se mezi hvězdami orientuji. Znám souhvězdí, jména hvězd, postavení planet. Jsem šťastná, že nežiji ve městě. Na tomto klidném, tichém a požehnaném místě se můžu nerušeně kochat pohledem na mrkající hvězdičky. Uvažuji také o koupi hvězdářského dalekohledu...

Jistě všichni znáte náš měsíc. Když je v úplňku, všimněte si, že velká světlá plocha je v pravo dole a tmavá vleho dole. Jednou jsem však viděla měsíc v celé své parádě otočený! Tmavá plocha (moře) byla na místě, kde vždy bývá světlá část. Tedy: tmavá vpravo dole, světlá vlevo dole... Probůh, co to má znamenat? Takhle to bylo po celou dobu toho dne, kdy byl měsíc vidět. Zkoušela jsem zavřít oči, nebo se dívat jinam, v naději, že když se znovu podívám, bude všechno opět tak, jak má. Copak jsem blázen, vždyť to není možné!

Říkám jen to, co jsem na vlastní oči viděla a pozorovala. V další dny už byl měsíc "normální".

Přátelé moji, co si o tom myslíte? Zažili jste už někdy něco podobně divného? Napište mi do komentářů a podělte se os vé zážitky s ostatními. Děkuji vám.

Živě z vesmíru: www.astro.cz/na-obloze/druzice/zive-z-vesmiru.html

Obloha aktuálně například zde: www.hvezdarnazebrak.cz/pages/astroinfo/hvezdna-obloha.php

Diskusní téma: PRŮHLEDY DO PARALELNÍ REALITY

hvězdy...

Datum: 30.11.2017 | Vložil: abundancia

... mě fascinovali od malička. Několik desetiletí jsem žila ve městě a neměla jsem to potěšení tak nerušeně pozorovat hvězdy, jako teď. Konečně opět žiji na vesnici. Jen je na můj vkus příliš často zataženo.

Měsíc

Datum: 29.11.2017 | Vložil: aston z křišťálového vodopádu 432 Hz

Gratuluji za povšimnutí si takového detailu :O obdivuju, jak se někdo může vyznat v noční obloze a všimnout si i takové "drobnosti"... Je vidět, jak toho ze škol o přírodě málo víme.

Přidat nový příspěvek