Proč zmizel "Jolčin deník" z mého blogu

 

Jolčin deník byl jednou z nejstarších sekcí na mém původním blogu https://abundancia.sblog.cz. Přesto, že jsem na něm pracovala téměř šest let a jedním jediným klikem jsem smazala stovky hodin práce a 350 článků, musela jsem to udělat. V poslední době se vyrojilo příliš mnoho těch, kteří přesně věděli, co a o čem mám či nemám psát, jak mám myslet, jak mám svůj život žít, čemu mám věřit... V poslední době již byly útoky natolik uanvující, že jsem si řekla - Je mi toto třeba? Štěstí, že mám své stránky i zde, na webnode, kde jsem už dříve velkou část svého deníku přenesla. Takže jsem sem přenesla i ten zbytek, jen některé věci a články se zajímavými videi a tak, jsem přeřadila do kategorie "nezařazeno". Snad se mi povedlo zachránit vše... Vždyť by to už vydalo na pěkně tlustou knihu! 

Nějakou Annu hodně rozhodilo moje povídání o mé rodině a o neštěstí, které potkalo mou dceru. Najdete jej zde, pod datumem 23.-2.2011  a níže, také je tam moje odpověď pro Annu. A pokračuji zveřejněním diskuze, která se v odkazníčku na původním blogu rozvinula (čtěte zezdola nahoru, od příspěvku "velké zklamání"):

abundancia: Anno, rozčílilo tě, že nazývám věci pravými jmény. Ano, Marek je grázl, nemakačenko a příživník, ale to neznamená, že ho nemám ráda. Ale mám ráda i svou dceru, která nesmírně trpí a svého vnoučka. Nemodlím se za Marka, protože jsem ho odevzdala do Ježíšových rukou a do Jeho působení. "Můj" Ježíš je ten stejný, jako "tvůj" Ježíš. Je jen jedno jediné jméno, před kterým musí pokleknout každé koleno na nebi, na zemi i v podsvětí. A to jméno je JEŽÍŠ KRISTUS. Nikdo se nemůže za toto jméno ukrývat, ani otec lži a přetvářky - satan... 

Avineto: Anna. Útočiť a odsudzovať ľudí v takej ťažkej dobe skúšok a utrpení je naozaj satanove vnuknutie.Pravý Jažiš by ti iste vnukol aby si radšej ľudí v ťažkej skúške a utrpení podporila a nie súdila.Ruženec držíš v ruke a slúžiš diablovi.

Franta: Anno!Nenahrávej ďáblu a podívej se na Ježíše jinýma očima, nezarmucuj ho!

miladuLka:   Milá Abundacia,Prežívaš preťažké chvíle sklamania a astojíš pri svojej dcérke ako každá dobrá mama.Želám Ti aby sa Adélka rýchle uzdravila a aby bolo všetko v poriadku.Tých zlostných útokov si nevšímaj.Anna plieska byčom ani nevie ako sa strašne mýli. Nach Vás Boh žehná a nech Vás chrání.    

Panjeto: Pre Annu Stále rozmýšľam a nemôžem na to prísť odfkiaľ si sa tu nabrala try sudkyňa,posudzovačka,ohováračka čo sršíš zlobou a oháňaš sa Ježišom.Zabudla si alebo si ani nikdy nevedela,že Boh nám dal slobodu a prikázanie "Nesúdte!!!aby ste neboli súdení."Pravý Ježiš by ti nikdy nevnukol taká odsúdzujúce myšlienky.Ak si zamilová do toho marka tak si ho drž a modli sa zaň ty a nepoučuj iných.Ješiš neprišiel na svet pre vás perfektných ale pre nás hriešníkov.Tak tu nepíš svoje útoky.Pre teba to čo bolo najzaujímavejšie na tomto blogu navždy zmizlo.Mala by si i ty vedieť kajať a nie len útočiť.

Anna: Abundancio, jsem vpořádku a uzdravená, nemám problém. Tvé psaní odkrylo akorát tvé važné nedosatky ve vaší rodině, např. jak otce tvého vnoučete označuješ za grázla, nemačenka...to mi vyrazilo dech, zrovna ty, která se zůčastňuješ modliteb za druhé. Co ti na tohle řekne tvůj Pán Ježíš, připadá ti, že to jsou Bohu milá slova, postoj? Tímto si mě utvrdila v tom, že nejsi v kontaktu s pravým Ježíšem. Já nemám žádnou zlobu k tobě, sama se tu "obviňuješ". Místo, aby jsi vzala do ruky růženec a modlila se za otce tvého vnoučete, které ho potřebuje a bude ho v budoucnu chtít, tak si sedneš k pc a vypisuješ tu jaký to je grázl a že jste s ním všichni skončili. To není o lásce k bližnímu a své výroky o lásce jsi to tímto popřela, pohřbila.

abundancia: Anno, moje psaní jen odkrylo bolavou a neuzdravenou ránu na tvé duši. Proto tvé zklamání a zloba na mne. Odevzdej to všechno Ježíši Kristu k uzdravení. 

Abundancio...: napsala jsem Ti ještě do knih návštěv, budu ráda, když si to přečteš a promodlíš. Děkuji.

Anna: No díky Ti za odpověď, ale nemůžeš se divit mé reakci, jelikož si na tu Markovu adresu vypsala samé hanlivé výrazy, třebas právem, ale myslím, že se to sem umísťovat nehodilo. Na jednu stranu píšeš, že modlitby nějaké jsou marné, pak že nejsou zbytečné...Myslím si, že modlitba za druhé má velký smysl, proč se tedy modlíte ty řetězové růžence a neodevzdáš rovnou vše Ježíši? Modlitba za druhého, který je v krizi není nikdy zbytečná, to naše orodování, už třeba tady zmiňovaný životopis Glorie Polo...Vinu za zřeknutí syna, nedávám nikomu, ale nelíbila se mi následná věta, že to matce schvaluješ a že je to dobře. Tohle žádnému "zbloudilému synovi" nikdy nepomohlo!!! Co uděláš, když ti onemocní dítě? O to víc ho k sobě přivineš přece a staráš se! Je to těžké a to moc, ale on potřebuje "pomoc" ne distanc...Potřebuje správné vedení a pevnou ruku. V mé rodině také došlo ke zřeknutí, víš jak to dopadlo - tragédií, dotyčný ještě víc mimo domov zvlčil a nyní je ve vězení za těžký zločin. Myslím, že ta mše s tím nemá nic společného, akorát vám Bůh staví člověka do cesty, o kterého je třeba i přes ten bol se postarat. Cokoli pro někoho uděláte, pro mě uděláte...viz Ježíš. Proto pochop mé nepochopení, něříkám, že se má mít jak v bavlnce, ale pokud ho takto neuzdraveného odříznete, je to cesta do pekel...

Velké zklamání!: Abundancio, velmi si mě zklamala svými články o tvé rodině. Kde je tvá modlitba za ty, kteří ti ubližují? Na lidech máš nenávidět jejich hříchy, nikoli je samotné! Kam tě ten tvůj "Ježíš" přivedl!!! Sama si odpověz, když si po sobě přečteš svoje svědectví. Tady není po opravdovém Ježíši v těchto rodinných svědectví ani stopy. Je to zub za zub. Zřeknutí syna, vyhoštění ho ze svých životů mu nepomůže, je to těžké, ale pokud se můžeš modlit za "cizí" , měla by si dokázat se modlit i za tohoto člověka, otce tvého vnoučete, který vám ublížil - to je Ježíšova pravá škola. Jsem velmi překvapená a zklamaná tvoji reakcí . Ty tvoje "energie" tebe a tvoji celou rodinu táhnou ke dnu. Je na čase se vzpamatovat a celkem se na tebe zlobím, snížit se k takovému jednání a napsat to, co jsi napsala. Taky jsem zkusila s blízkým člověkem, ale dnes se za něj dokážu modlit a vidím, že za nějaké povahové rysy ani nemůže, ale je ovlivněn výchovou apod...Anna

* * *

Je jasné, že chci, aby tohle všechno bylo zachováno a také si přeji, abych mohla svůj deník psát bez obav, svobodně, beze strachu z kritiky křesťanských fanatiků.