ZÁHADNÉ ZVUKY

 
 
Sedm, možná však až deset dnů mne při práci na zahrádce znepokojovaly podivné, těžko definovatelné zvuky. Takové divné vrzání a skřípění... Nejdřív se mi zdálo, že je to někde mezi novými domky za naším domem. Pak jsem slyšela, že je to někde blízko našeho domu. Obešla jsem celý dům, kontrolovala, zde není někde utržený okap. Vyběhla jsem i na půdu a všechno zkontrolovala... Nikde nic. 
Teprve včera jsem přišla celé záhadě na kloub. Opět mne při práci na zahrádce rušily ty divné zvuky, ale tentokrát jsem se pozorněji zaposlouchala a snažila se zjistit, odkud to jde. A našla jsem! 
Na konci našeho domu je velikánská kůlna a před ní roste arónie a jasan. Jedna větev jasanu roste těsně pod okapem. Stačí jakýkoliv malý pohyb - a vrzání je na světě! Manžel již tu větev uřízl, jinak by rostla a rostla, a mohla by poškodit nejen okap, ale také střechu. A je po záhadě...
 Přidávám video s podivnými zvuky. Nebylo lehké tyto zvuky ulovit a natočit, ale povedlo se. Posuďte sami, jak moc strašidelné tyto zvuky byly. Prosím, zvyšte si hlasitost, budete lépe slyšet. 
 
 
Dva snímečky níže ukazují větev okupující okap. Při každém pohybu fakt příšerný zvuk...
 
 
 
 
 
 
K poslechu záhadných zvuků si zvyšte hlasitost.