PRÁCE S MYSLÍ

 

 

 

Pokud jste si již vyzkoušeli práci se sankalpou, zjistili jste, že zkrotit svou mysl není lehké. Myslet vědomě vyžaduje námahu a vytrvalost. Nezoufejte, že vám to hned nejde. Je mnoho metod a způsobů jak se svou myslí pracovat. Rozpoznat své myšlenky a oddělit zrno od plev je důležité i proto, že pak můžete přeprogramovat své podvědomí. Jednou z nejlehčích metod jsou AFIRMACE. Co je to afirmace? Je to pozitivní myšlenka či věta, kterou si neustále opakujete jako mantru. Afirmací je ohromná spousta, později si každý z vás najde tu svoji sestavu afirmací, hodící se k jeho osudu a životu. Na úplném začátku je nejlepší začít s touto afirnací:

KAŽDÝ  DEN  A  V  KAŽDÉM  SMĚRU  SE  MI  DAŘÍ  LÉPE  A  LÉPE.

Opakujte si tuto větičku co nejčastěji. Ráno i večer, v poledne i kdykoli když zjistíte, že se vaše myšlení ubírá nesprávným směrem.

Je mnoho metod, jak se svou myslí a podvědomím pracovat. Nejznámější je Silvova metoda, nebo "Modrá alfa". Doslova "biblí" pozitivního myšlení je práce Luis Hay "Miluj svůj život".Dnes chci říci pár slov o tom, co dělat, když zjistíte, že myslíte negativně. Každou negativní myšlenku můžete zrušit několika způsoby. Například odmítnutí: "Ne, není to tak, toto odmítám." A hned nahraďte tuto nežádoucí myšlenku pozitivní myšlenkou nebo afirmací. Pokud se přistihnete, že smýšlíte špatně o nějakém člověku, je potřeba ještě něco přidat - najděte něco pozitivního na té bytosti. Například: nelíbí se mi chování mého kolegy, tak hledám něco pozitivního: Je sice líný a o všechno aby se mu člověk třikrát prosil, ale je to fešák, je společenský, zábavný, umí bavit lidi a přinášet jim radost... Nebo můžete své negativní myšlence dát světlo a propustit ji ze svého života: Naplňte zlatým světlem tuto myšlenku a představte si ji jako zlatý balónek, který letí vzhůru, pryč od vás. Nebo jednoduše ve své mysli nežádoucí myšlenku či představu zrušte prohlášením: "Ruším tuto myšlenku", "Zrušit", "Vymazat myšlenku" a podobně. Mně se nejvíc osvědčilo toto: Představím si monitor počítače s černým pásem (představuje moje černé - negativní - myšlenky) a stisknu klávesu "delete". Černý pás v mé představě ihned zmizí. Pak následuje pozitivní afirmace...