MILUJ BLIŽNÍHO SVÉHO

 
 
V jednom alternativním rádiu na netu padla otázka, zda máme milovat i ty, kteří ničí naši vlast, všechny ty zrádce, vlastizrádce, vlezdoprdelky, podržtašky, všechny ty, kteří konají proti lidem. Velmi žhavá otázka! Nad tím jsem se musela zamyslet. Jsou tací, kteří nenávidí pana pu*tina, jsou zase jiní, kteří ho upřímně milují a fandí mu. Jak se v tom vyznat? Kdo je tady špatný? Pan pu*tin, či já, anebo zda ten, kdo má vůči němu opačné emoce nežli já? Vidíte ten nesmysl? Vždyť to lidi jen rozděluje.
To, co si musíme uvědomit jako první, je, že jsou v tom EMOCE. Láska i nenávist jsou silné city, jsou to dvě strany jedné mince. Jsou to právě emoce, které nás zatahují do děje a nutí nás zaujat jasný postoj. Avšak každá mince má nejen rub a líc, ale ještě něco dalšího. Třetí kvalitu. Neutrální kvalitu. Co to je? No přece materiál, ze kterého je vyrobena.
 
 
Jak tedy milovat někoho, kdo nám škodí, ničí rodiny a celé státy? Nuže - žádné emoce. Vyvarujte se emocí. Buďte POZOROVATELEM. Buďte jako ten materiál, ze kterého je mince vyrobena, na rub i líc zapomeňte, na rub i líc se můžete dívat z klidu svého středu. Milujte své drahé, svou rodinu, své děti, vnoučata. To je v pořádku. Vzhledem k dění ve světě je potřeba zaujmout neutrální postoj, zůstat POZOROVATELEM. Emoce je přesně to, co ti predátoři potřebují. Tak jen klid. Postojem pouhého pozorovatele pomáháme světu nejvíc. Všechno dobře skončí. Již brzy mnohatisíc let trvající skrytá válka proti lidem skončí. Vítězství již klepe na dveře. Jen klid. Nezúčasťuji se dění ve světě, svoji emoční energii nerozhazuji a nerozdávám. Tím také přispívám k brzkému vítězství SVĚTLA a LÁSKY  na naší planetě. To je úkol současnoti - ZŮSTAT V KLIDU.