ČEMU VĚŘÍTE?

Každý člověk musí něčemu věřit. Bez víry se nedá žít. Někdo věří jen sám v sebe, jiný věří v Boha, další že Bůh neexistuje. Přečtěte si následující tvrzení. Které z nich je vám nejbližší?

- BŮH  NEEXISTUJE.

- BŮH  EXISTUJE.

- BŮH  JE  DOBRÝ.

- BŮH  JE  ZLÝ.

- BŮH  JE  JEN  VELKÁ  KOČKA,  KTERÁ  MÁ  MNOHO  MYŠÍ  NA  HRANÍ.

- BŮH  JE  MŮJ  PŘÍTEL.

- BŮH  JE  MŮJ  OTEC  A  STARÁ  SE  O  MNE.

Výroků o Bohu je možné napsat nekonečné množství. Jak to tedy s Bohem je? Než se pokusím odpovědět, položím vám další otázku: Jsou na denní obloze hvězdy?

Pokud odpovíte, že ne - máte pravdu. Pokud odpovíte, že ano - máte pravdu!

Jistě si teď někdo z vás ťuká na čelo - ta je ale blbá! Možná ano, možná ne. Pravdou je, že hvězdy na denní obloze nevidíme, ale přesto tam jsou. JEN  JE  NEVIDÍME. Vidět hvězdy na denní obloze nám brání sluneční jas. Abychom hvězdy viděli, musí slunce zapadnout. Pouze v noci jsou hvězdy viditelné - pokud není zamračeno, že?

Tak je to i s Bohem. Nemůžeme ho vidět - brání nám v tom jas a záře našeho ega. Jsme ponoření ve hmotě - to je další důvod, proč Boha nemůžeme vidět, natož v něho věřit. Důležité je zapamatovat si toto: Bůh nám daroval - kromě života samotného - SVOBODNOU  VŮLI. Využijte ji v plném rozsahu i při přemýšlení o Bohu. Bůh totiž vaše rozhodnutí věřit či nevěřit plně respektuje.

Nedejte se ošálit novodobými proroky, ani sektami, církvemi či náboženstvími. Rozhodující ať je vaše osobní zkušenost s Bohem. O to v dnešní době jde - zůstaňte svobodnými. Když uvěříte jakékoliv náboženské skupině či učení, nejste svobodní, jen přijímáte názory jiných. Budete spoutáni jejich filozofií.

Jak se přesvědčit, zda Bůh vůbec je? V první řadě musíte toužit po poznání Boha, případně po jeho přítomnosti ve vašem životě. Toužit po Pravdě. Chtějte znát jen a jen PRAVDU. Bůh se dá poznat každému, kdo po Pravdě upřímně touží. Nenechte se okrást o část své svobodné vůle tím, že přijmete za svou pravdu učení jiného jednotlivce, či náboženské skupiny.

Pokud nevěříte a ani věřit nechcete, nevadí. Bůh to respektuje a nevnucuje se vám. To jen lidé vás nutí věřit tomu, čemu věří sami. Bůh vás miluje i když v něho nevěříte. Nevěřit není hřích.

Já kladu na první místo osobní zkušenost s Bohem. Každý ji může získat. Každý, kdo upřímně touží. Jak se to děje? Neptejte se mne. Moje zážitky s Bohem a jeho Láskou jsou zcela jistě úplně jinačí, než budou ty vaše. Děje se to na úrovni duše a ducha a to jsou věci nesnadno popsatelné slovy.

Směrodatná je touha a upřímná snaha po poznání. Pak se vám Bůh dá poznat. Tak, že již nebudete pochybovat. Zážitek s všeobjímající Láskou Boží je vskutku něco úžasného a stojí za to usilovat o něj. Bůh není troškař a když dává, dává jako boháč a ne jako skrblík.