VŠICHNI JSME OTROCI

 

img232/949/animationcopiede5gifposps3.gif

 

Zdá se vám tvrzení v titulku přehnané? Myslíte si, že vy jste svobodný člověk? SVOBODA je pojem velmi relativní a v dnešním světě je dosáhnout pravé svobody téměř nemožné. Všichni jsme sešněrováni dogmaty této doby. Tou největší iluzí je ovšem tzv. "demokracie". V demokracii bychom byli, pokud by byly ctěny a respektovány zákony - ale to nejsou. Nejen v našem státě, ale všude ve světě platí jen jeden zákon - zákon džungle, nebo zákon silnějšího. Vždyť my vůbec nevíme, kdo nám vládne, národní vlády jsou jen fraška, dětská hra na demokracii. Proč nefunguje systém tzv."demokracie"?  Je to stejný důvod jako u nacismu, socialismu, kapitalismu a dalších "ismů". Protože to není o systému, ale o lidech... Lidé dělají politiku, lidé žijí v tom či tamtom systému, lidé to jsou, kdo společně vytvářejí "ducha doby". Co je ale nejhorší - ti, kteří skutečně vládnou světu, jsou skrytí, neznámí...V politice nejsem moc kovaná a než hlásat bludy, raději toho nechám. Nejde jen o pilitiku.

img232/949/animationcopiede5gifposps3.gif

 

A co ekonomika? Ta nás, zdá se, svazuje nejvíce. Otročíme penězům, honíme se za výdělky. Je nám to zapotřebí? Zkuste si odpovědět sami: Kolik měsíčně musím vydělat, abych mohl slušně bydlet. Kolik měsíčně potřebuji na energie, jídlo, pití, oblečení, telefon, případně internet, kolik stojí škola mých dětí, kolik auto... Můžeme žít bez tohoto všeho? Kolik musím odvádět daní? Co by se stalo, kdyby jsme nemuseli odvádět daně? Co by se stalo, kdybych neplatil dětem školné. Co se stane, když nebudu platit elektřinu, teplo, vodné a stočné, atd....? Moji drazí, vždyť i za pouhou sklenku vody se musí zaplatit. Stačí otočit kohoutkem a už vám penízky utíkají. Co tedy dělat? Vrátíme se na stromy? Jenom žertuji. Jen málo lidí je osvobozeno alespoň částečně od těchto starostí. Systém, kde se za všechno musí platit je zotročující. Výdělky jsou směšné - pokud nejdou do rodiny alespoň dva platy, není možné vyžít... A co ti bohatí? Ti neřeší jak a z čeho každý měsíc uhradit náklady na živobytí. Přesto i oni jsou otroci. Otročí svému kontu, svému životnímu stylu, svému "image"... Bojí se přijít o své vily a auta, o svá konta a nálepku celebrity či "lepšího člověka". Bohužel, veřejné mínění také dělá svou podvratnou práci. Jakoby člověk, který nemůže jezdit dvakrát ročně na Havaj, ani nebyl člověkem. Jistě, nejsou všichni takoví. Bohatství nese sebou odpovědnost a právě to je to, co mnoha zbohatlíkům chybí. Vidí jen sami sebe, své prebendy, ostatní jsou jen kulisa tohoto světa. Lidi nejvíc zotročuje právě ekonomika a finanční systém. Další záhadou je, proč již nemáme všichni levné energie, nebo energie úplně zadarmo? Proč nejezdíme v našich autech na vodu nebo jinou levnou surovinu? Proč pořád musíme ničit naši Zemi, přírodu kvůli energiiím? Je mnoho vynálezů, realizací kterých by se tohle všechno mohlo hravě vyřešit. Kde ale jsou? V trezorech mocných tohoto světa! A lidé, kteří se nechtějí podvolit - jednoduše beze stopy zmizí. Zdá se vám to nemožné? Tak sami pátrejte, hledejte odpovědi. V tisku, rozhlasu a televizi odpovědi na své otázky nenajdete - jsou poplatné duchu doby a běda každému, kdo jde proti proudu! Je zde ještě internet. Pokud nám internet mocipáni nezakážou, zde můžeme najít mnoho odpovědí. Internet dnes plní úlohu disentu. Přečtěte si třeba tento článek kliknutím SEM.

img232/949/animationcopiede5gifposps3.gif

 

Dejme tomu, že vše je O.K. Politika slouží lidem a ne naopak jak je tomu teď, všechny naše životní potřeby jsou hrazeny bez toho, abychom kvůli tomu "potili krev", pracujeme v oboru, který nás baví a jen tolik hodin, aby nám zůstalo dost času na rodinu, zábavu, vlastní koníčky. Budeme svobodní? Mnozí možná ano, ale jistě ne všichni. Je tady další věc, která z nás dělá otroky. Je to naše MYŠLENÍ a skryté i zjevné STRACHY. Přesto je stále více lidí, kteří se odvažují myslet svobodně a ne jen bezmyšlenkovitě přijímat všeobecně přijímaný "světonázor". Média nás jen oblbují, slouží bezvýhradně DUCHU  DOBY. Chce to velkou odvahu myslet svobodně, vždyť tím jdete "proti všem". Svobodně myslet chce možná ještě větší dávku odvahy než vymanit se drápů naší současné civilizace a vybudovat si kdesi v lese zemljanku... Změna myšlení je přesto naprosto nutná. Je to priorita. Začněte své myšlení kontrolovat a tím začnete objevovat i své strachy. STRACH je největším zotročovatelem člověka. Pozitivním myšlením nejen vysíláte velmi potřebnou pozitivní energii a světlo, ale začnete vrstvu po vrstvě objevovat a následně zpracovávat různé strachy, které vás svazují. Strachy obrovské, velké i malé i ty úplně titěrné. Energii strachu můžete neutralizovat jen tak, že svůj strach nejdříve poznáte, pak ho přijmete a nakonec přetvoříte. Svobodným člověkem se můžete stát jenom tehdy, když budete vždy sám sebou. Když všichni lidé odloží své masky, přestanou hrát hry na svou vlastní důležitost a dovolí si luxus BÝT  SÁM  SEBOU.

img232/949/animationcopiede5gifposps3.gif

img254/3928/holubuicenf5.png

 

img232/949/animationcopiede5gifposps3.gif