ZÁZRAK JMÉNEM "PADRE PIO"

Otec Pio je všeobecně známý věřícím i nevěřícím. Jeho stigmata byla mnohokrát zkoumána, vždy byla potvrzena pravost a nemožnost jak to vysvětlit. Stigmatizován byl přesně 20. září 1910. Po celý život pak nesl na svém těle pět ran Kristových - dvě na rukou, dvě na nohou a jednu v boku. Rány na rukou i nohou měly v průměru víc jak 2cm. V ranách bylo možné spojit ukazováček s palcem. Rána v boku byla 7cm dlouhá a 5cm široká. Známý římský chirurg Dr. Festa, který byl pověřen zkoumáním ran Otce Pia řekl: "Rány tohohle kněze není možné vysvětlit přirozeným způsobem, protože odporují všem přírodním zákonům. Každá normální rána se anebo zahojí, anebo zanítí. U Otce Pia nedochází ani k jednomu. Vědecky není možné vysvětlit, že otevřená rána se ani nezmenšuje, ani nezvětšuje."

Jednou se Otce Pia někdo zeptal, jak ho to bolí. Padre Pio odpověděl: "Jako když vezmeš hřebík, prorazíš si jím ruku a pak jím točíš!" Na otázku, zda ho rány bolí, odpověděl jedné paní otázkou: "Myslíš si, že mi je Pán dal na parádu?"

Fenoménů kolem Otce Pia bylo mnohme více. Například schopnost bilokace, tedy že byl viděn na jiných místech po celém světě. Nebo schopnost komunikace s anděly a jinými nebeskými bytostmi. Prokazatelně ovšem od 13. května 1918 nikdy neopustil městečko San Giovanni Rotondo... Další záhadou byla vůně z jeho ran a krve. Lékař Dr. Romanelli řekl: "Krev kapající ze stigmat Otce Pia má charakteristickou vůni, kterou cítí lidé i bez citlivého čichu.Jestliže je krev sražená nebo zaschlá ne jeho oděvu, který měl na sobě, i na oděvu tato vůně zůstává."

Dalším charismatem Otce Pia bylo vidění budoucnosti. Je známo, že papeži Pavlu VI. předpověděl již dva roky před volbou, že bude papežem. To samé předpověděl také papeži Janu Pavlu II. když byl ještě kardinálem. Znal také přesné datum své smrti. Všichni, kdo byli přítomní jeho odchodu do Nebeského Domova, včetně lékaře Dr. Salu viděli, že stigmata Otce Pia úplně zmizela. Nezůstala po nich ani žádná jizva. Kolem jeho mrtvého těla bylo cítit intenzivní vůni pomerančových květů a jeho tělo bylo hladké jako tělo dítěte.

Otec Pio po celý svůj život jedl velmi málo. I když každý den krvácel ze svých ran, nikdy se u něj neobjevila anémie ani žádná jiná nemoc související se ztrátou krve.

Rukopis Otce Pia:

Tato fotografie je velmi vzácná - pouze jednou se nechal vyfotografovat se svými ranami. Pak již nikdy. Vždy nosil rukavice a rukávy velmi dlouhé, aby zakryl krvácení.

 

Ještě jeden snímek, na kterém je jasně vidět stigmata: