POSÁDKY APOLLA NAŠLY NA MĚSÍCI RUINY UMĚLÉHO PŮVODU.

 

Američtí vědci odkrývají tajemství NASA ohledně měst na Měsíci a mikrobů na Marsu


Bývalý manažer oddělení dat a kontroly snímků v lunární laboratoři NASA, působící v rámci programu Apollo, Ken Johnston zveřejnil poslední dobou v USA řadu senzačních prohlášení. Tento odborník řekl, že američtí astronauté poté, co přistáli na Měsíci, našli starodávné ruiny umělého původu a dříve neznámou technologii pro řízení gravitace. Astronauté pořídili snímky těchto nalezených objektů, ale NASA Johnstonovi nařídila, aby tyto snímky zničil. Ten příkazu neuposlechl. Řekl, že americká vláda zadržovala tyto informace v utajení po 40 let.

Johnstovova překvapivá obvinění se v současné době objevila v nové knize „Dark Mission: the Secret History of NASA“ (Temná mise: Tajná historie NASA), jejímiž spoluautory jsou bývalý konzultant NASA a vědecký poradce CBS Richard C. Hoagland a Mike Bara, konzultant pro letectví a kosmonautiku. Podle Kay Ferrari, ředitele programu SSA při JPL (jak uvedl v telefonickém rozhovoru s Johnstonem minulý týden), to byl Johnston, který „byl citován, že v nové Hoaglandově knize „Dark Mission“ kritizuje NASA, což ji přimělo požádat Johnstona o odstoupení z programu SSA“. Když Johnston odmítl, s odvoláním na první dodatek ústavy chránící svobodu projevu, který se týká i všech zaměstnanců NASA, dokonce i těch v JPL, Ferrari se očividně rozhodl odstranit ho z programu SSA tento týden násilím, aniž by k tomu měl příčinu.

Obrázky o nízké kvalitě, které byly do knihy zahrnuty, ukazují ruiny budov, rozsáhlých dómových objektů ze skla, kamenné věže a hrady zavěšené ve vzduchu.
„Nemám co ztratit. Pohádal jsem se s NASA a dostal jsem padáka,“ řekl Ken Johnston.

NASA skutečně věří, že tvrzení o starobylé civilizaci nalezené na Měsíci nejsou závažná. Autoři kontroverzní knihy rovněž říkají, že prezident John F. Kennedy, který začal závod o Měsíc se Sovětským svazem, skutečně zamýšlel podělit se o mimozemské technologie s Moskvou. Při své řeči v OSN v září 1963 Kennedy údajně nabídl SSSR zorganizovat společnou misi na Měsíc.

Richard Hoagland věří, že zájem Washingtonu na výzkumu Měsíce, který se opět po 30 letech ticha znenadání vynořil, má původ v měsíčních nálezech, které americká vláda utajovala po 40 let. Rusko, Čína Japonsko a dokonce i Indie veřejně oznámily své plány na průzkum Měsíce. Hoagland říká, že USA chce být v tomto směru první.

 

V prosinci NASA oznámila plány vybudovat na pólech měsíce mezinárodní základnu. Ta má být dokončena v r. 2024. Výrobce ruské nosné rakety Energia má ambicióznější program: postavit do r. 2015 na Měsíci stálou základnu s posádkou.

Rusko tvrdí, že tato základna bude postavena v rámci rozvoje průmyslové výroby hélia 3. Američtí specialisté upřednostňují o těchto záležitostech neříkat nic konkrétního. Na dovršení všeho poslala Čína 24. října k Měsíci svůj první satelit. Čína rovněž zamýšlí postavit měsíční základnu a poslat k Měsíci do r. 2010 sondu bez posádky.
Neradioaktivní izotop hélia, hélium 3, je silným palivem pro jadernou syntézu. Pouhých šest tun tohoto paliva by poskytlo dostatek energie potřebné pro napájení velké evropské země na dobu jednoho roku. Vlastnosti tohoto plynu (neznečišťuje a má velký energetický výstup) způsobují, že mnoho zemí pokládá takovou perspektivu za možnou. Německo, Indie a Čína se rozvoji metody těžby hélia 3 věnují v mnoha výzkumných pracích.

Hoagland a Johnston mají také v úmyslu dokázat, že NASA ve skutečnosti jedná jako další obranná složka Spojených států, pověřená utajováním důležitých technických a vědeckých informací, a to bez kontroly amerického Kongresu.

Hoagland říká, že američtí astronauté mohli z Měsíce na Zemi tajně přivést vzorky mimozemských technologií. Tyto technologie, říkají vědci, dotlačily světové velmoci do nového závodu o Měsíc. „Na rozdíl od minulého soutěžení mezi SSSR a USA, tento nový závod ovlivní život každé lidské bytosti na Zemi,“ říká Hoagland.
Hoagland a Johnston si myslí, že USA záměrně zvyšují počet startů raketoplánu, aby tento program mohly ukončit před plánovaným termínem a začaly používat novou kosmickou loď, Constellation, která USA opět umožní znovu přistát na Měsíci.

Rochard Hoagland říká, že NASA zatajuje řadu dalších věcí, včetně objevu mikrobů na povrchu Marsu. Tento objev byl údajně učiněn sondou Viking v r. 1976.


Text vychází ze zpráv ruských informačních agentur

Translated by Dmitry Sudakov

Pravda.ru, OSUD.cz 2007 translation by Luboš