DVA AMERIČTÍ PREZIDENTI - JENOM NÁHODA?

 
 

Co měli společného dvy významní američtí prezidenti: Abraham Lincoln a John F. Kennedy?  Shodných životopisných i dalších údajů, též po jejich smrti, je příliš mnoho, než aby se mohlo hovořit o pouhé náhodě. Posuďte sami.

Oba se narodili ve své rodině jako druhý syn a oba dostali jméno svého dědečka. Oženili se ve věku třicet let a u obou jejich manželky byly v té době 24leté  černovlásky, které dokonale hovořily francouzsky a měly za sebou již jedno manželství. Oba prezidenti zplodili čtyři děti.

Abraham Lincoln byl zvolen členem kongresu v roce 1846. John Fitzgerald Kennedy na takový úřad nastoupil v roce 1946. Jména Lincoln i Kennedy mají po sedmi písmenech. Oba prezidenti byli zavražděni stejným způsobem: kulkou do hlavy a v obou případech se tak stalo v pátek. Pokaždé vrahem byl člověk pocházející z jihu Spojených států a také další nástupce po zavražděném prezidentovi byl z Jihu. Jejich jména byla identická - Johnson.

Andrev Johnson, který převzal prezidentský úřad po Lincolnovi, se narodil v roce 1808. Lyndon Johnston, nástupce Kennedyho, přišel na svět roku 1908.  Také vrazi obou prezidentů měli nápadně podobný letopočet narození: John Wilkes Booth, vrah Lincolna, se narodil v roce 1839, a Lee Harvey Oswald, který střílel do Kennedyho, měl rok narození 1939.

Další podivnosti: Lincoln byl zavražděn v divadle "Kennedy". Kennedyho zastřelili v automobilu značky "Lincoln". John Wilkes Booth utekl z divadla, kde střílel a zadržený byl v blízkém obchodě. Lee Harvey Oswald vyběhl z obchodu, odkud střílel, a byl dopaden v divadle. Oba vrazi zemřeli ještě dříve, než začal soudní proces. Vdova po Lincolnovi se odstěhovala do Georgetawnu (Jižní Karolína), na 3014 N Street NV. Vdova po Kennedym učinila totéž, její adresa byla: Georgetown 3017 N Street NV.

(Zdroj: časopis Medium, číslo 12/2007)

 

                            John Fitzgerald Kennedy

                                                                        Abraham Lincoln                                      John Fitzgerald Kennedy