MUŽ. KTERÝ POTKAL SÁM SEBE

Švéd Hakan Nordkvist roku 2006 údajně zažil cestování v čase na vlastní kůži. "Potkal jsem sám sebe ve věku 72 let, byl to rok 2042," tvrdí.Upřesňuje: "Všechno se to stalo odpoledne 30. srpna. byl krásný den a já jel domů z práce ve Farjestadenu. Přišel jsem domů a vešel do kuchyně. Na zemi byla voda a já si pomyslel: Ó ne! To musí být sifon pod dřezem. Tak jsem si přinesl nářadí , abych to opravil, ale nemohl jsem na to dosáhnout, protože to je tak hluboko ubnitř. Trubky se zdály být hlouběji, než jsem si pamatoval... Tak tam lezu dál, pořád dál a dál. V každém případě na konci je světlo a já se mohu postavit. A VIDÍM  SEBE  JAKO  STARŠÍHO  MUŽE..."

Na otázku, jak si může být jistý, že viděl sám sebe, odpovídá: "Hodně jsem si ho protestoval, abych poznal, jestli jsem to skutečně já. A divné bylo, že o mně věděl všechno. Třeba kde jsem ukryl své tajné poklady, když jsem byl na prvním stupni ve škole... A tak jsme tam stáli a povídali si a byl to hezký pocit, FAKT  OHROMNÝ  POCIT. Jednoduše jsem potkal sebe v budoucnosti a moc jsem si to užil," vzpomíná se spokojeným a trochu šíleným výrazem, který naznačuje, že snad opravdu prožil cosi, co ani jemu samotnému nejde na rozum.

Jeho budoucí  "já" mu prý pochopitelně sdělilo pár věcí z jeho budoucnosti, ale ty si Nordkvist nechává pro sebe. O to ostatní se dělí na svém blogu na adrese www.ingentrormig.nu.  "Nezajímá mně, jestli si lidé myslí, že jsem lhář. Je mi vážně jedno, co si druzí myslí." Přesto se Hakanův případ od jiných podobných něčím liší: "Naštěstí jsem měl svůj mobil a mohl jsem to natočit. Kvalita bohužel není nejlepší, ale mám alespoň to." Můžete se na něj podívat například na internetové adrese www.youtube.com/watch?v=qBUv4j3DINE.

O jeho případu byl natočen kratičký dokument, který s radostí hned zasponzorovala společnost prodávající důchodové pojištění. Mluví-li pravdu, možná totiž přeci jen má jistý smysl spořit. A kdo by rád nepojistil člověka, který předem ví, že ve zdraví přežije nejméně do svých 72 let!

(Otištěno v časopisu ENIGMA, číslo 3/2008)