STVOŘENÍ SVĚTA

 
 
Tahle knížka je pro mne něco jako zjevení. Stejně vyjevená jsem byla, když jsem poprvé (před více než dvaceti lety) četla Břetislava Kafku. Autor - Arkadij Petrov, často přednáší v Brně a má tam také své kurzy. Myslím, že jenom jednou do roka, ale přesto - je to pro naši republiku vyznamenání.
První díl, ze tří dílů "Stvoření světa" má podtitul "Zachraň se". V podstatě je to autobiografie. Jak a proč se z ateisty stal doslova duchovní velikán, i když jsem si vědoma toho, že pan Petrov by takový titul razantně odmítl.
V životě pana Petrova se objevil ukrajinský léčitel a "divotvůrce" Vjačeslav Lapšin. Pan Petrov mu pomáhal - založení Lapšinova centra, kniha, film. Brzy se ukázalo, že Lapšin je v podstatě černokněžník a doslova vyslanec pekel, ale jen málokdo to dokázal rozlišit. Lapšin učil, jak si člověk může zapnout a rozvíjet jasnovidnost technikou, které říkal "biopočítač". Naučil to také pana Petrova, ale Petrov šel dál a pochopil, v čem je zádrhel biopočítače. Svoji jasnovidnost raději nazýval pojmem "obrazovka vnitřního vidění". Tuto obrazovku může zapínat dle potřeby. Panu Petrovovi byl poslán do cesty kolega - Igor Arepjev, a s ním podnikal "výlety" do nadsmyslového světa. Nejde o obyčejné vidění - oba pánové se svým vědomím pohybovali v různých úrovních a prožívali všelicos. To, co prožívali ve světě lidským očím neviditelném, bylo pro ně naprosto reálné. Čtenář si jen musí zvyknout na systém symbolů. V neviditelném světě je všechno jaksi jinak...
 
(Akradij Naumovič Petrov - autor)
 
Dověděla jsem se, že v roce 2000 skutečně mělo k něčemu hroznému na naší planetě dojít, ale predikovaný Armagedon se odehrál právě v tom nadsmyslovém světě a korunu vítězství obdrželi pan Petrov s Igorem, protože porazili černého rytíře. Setkali se také s Otcem Stvořitelem, Ježíšem Kristem, Duchem Svatým, Pannou Marií, svatým Jířím a dalšími. V tomto nadsmyslovém, ale přesto naprosto reálném světě, byli pan Petrov a Igor vyučováni, jak léčit lidi a pomáhat jim. Léčili slepé, hluché, léčili rakovinu v pokročilém stádiu - úspěšně. Zachránili člověka, který byl po autohavárii z devadesáti procent mrtvý, protože téměř všechny vnitřní orgány byly poškozené, včetně kostí a páteře.
Velice zajímavé je také setkání (a následně přátelství) s panem Grigorijem Grabovým. Pan Grabovoj je ještě o úroveň výše, protože dokáže vzkřísit i mrtvého člověka. V knize je popsán případ člověka, který byl již několik měsíců pochován...
Toto je sice kniha takzvaně duchovní, ale zároveň velice dobrodružná.
Je těžké vybrat něco jako ukázku z knihy. Všechno všecičko je úžasné a hodné přečtení.
 
 
Ukázka 1. - str. 156, 157:
"Naše vztahy s Lapšinem se vyjasnily. Napsal jsem prohlášení, že vystupuji ze seznamu zřizovatelů Akademie. Byl to opravdový spor ideologických protivníků. V podstatě jsem zdělil své přesvědčení, že jeho metodika nejenže lidem nepomáhá, ale naopak je pro ně v dlouhodobé perspektivě velmi nebezpečná, že si podmaňuje jejich vědomí, že Lapšin omotává své současné i budoucí oběti energetickou připoutaností a závislostí jako pavouk v pavučině. Vjačeslav zuřil, když odcházel z mé pracovny.
A již v noci mi náhle, zřetelně začala samovolně pracovat obrazovka vnitřního vidění a začala ukazovat takové nestvůrky před kterými bledly hollywoodské horory. Pochopil jsem: Lapšin zapojil dříve vytvořené spojení a spustil svůj program psychofyzického působení na vědomí. Chtěl mne vylekat, ale já jsem z nějakých důvodů sledoval velmi klidně, bez zvláštních emocí mocné hadí kruhy, které mne ovíjeli, nereagoval jsem na silnější techniky, jako byl prudký otřes postele a jiné  účinkypůsobení. Jak se zdá, s mým klidem se ve scénáři přípravy pacienta pro nemocniční pokoj číslo 6 v psychiatrické klinice nepočítalo.
A tehdy jsem zřetelně a velitelsky přikázal: "Ty hororečky už stačí!". Film se porouchal, zpočátku se objevily pruhy a míhání, jako když je porucha programu, potom se obrázky začaly vrstvit jeden na druhý. A nakonec úplně zmizely. A jakoby na potvrzení vítězství z minulosti (nebo z buducnosti?) znovu vznikla známá silueta Krista."
 
 
Ukázka 2 - str. 194, 195:
"Fenomén akademika Grabového se vůbec nevměstnával do Prokrustova lože oficiální vědy. Nejenže tvrdil, že ve vesmíru existují různé reality včetně duchovních, reality neprojevené, ale zcela přesvědčivě demonstroval , jak ovlivňují náš život. Materializace a dematerializace předmětů, telepatie, vyléčení beznadějně nemocných, i rakovinou a chorobou AIDS, a konečně vzkříšení mrtvých, které probíhalo za přítomnosti expertů, znovuvytvoření chybějících orgánů, to nejsou výmysly lidí s bujnou fantazií, ale všednodenní práce tohoto úžasného člověka, který se nesnažil dostat na obrazovky televizorů a ani se nepokoušel probudit kolem sebe nezdravý rozruch. Grabovoj prostě vytvářel v oblasti vědění novou skutečnost, kde věda a náboženství nestojí proti sobě v nesmyslné snaze monopolizovat své právo na pravdu, ale postihují ji společným úsilím.
Ještě jednou zdůrazňuji, že náležitým způsobem zdokumentovaná fakta vzkříšení fakticky zbořila obvyklý materialistický obraz světa. Natolik ohromila všechny, kdo mají vztah k vědě, že dokonce i Ruskou akademií věd speciálně utvořená komise pro boj s podobnými mystickými anomáliemi v čele s akademikem Krugljakovem se mnohoznačně odmlčela, protože si nepřála říci "ano", ale neměla možnost říci "ne", pokud jde o tento neobyčejný jev. Vždyť na světě ještě nebylo jediné živé bytosti, která by se po smrti vrátila do života a mohla vyprávět o odvrácené straně existence. Nyní je, a není již jediná.
A teď jsem měl možnost nejen se osobně setkat s tímto unikátním člověkem, ale vyprávět mu o svých úspěších v našem Centru, požádat jej o radu, poučit se."
 
 
Ukázka 3 - str. 278:
"Začali jsme pracovat s Míšou, autistou. Teď se zdá, že máme nezbytné znalosti. A je to na dobré cestě. Matka zaznamenává u syna nové pozitivní jevy. Ale vždyť je to velmi složitá práce na úrovni lidského vědomí. A velmi mnoho závisí na důvěře a trpělivosti.
Naše hluchá dívenka Dáša již slyší. A mluvví mnohem lépe. Ke studiu nastoupila do medicínské colledge. Ještě jedna příjemná novinka - otevřela se jí obrazovka vnitřního vidění. Nyní vidí vše, co s ní děláme, a učí se pracovat na jemné úrovni. A teď se svým neduhem bojuje sama. Možná, ale nejdůležitější je, že práci na vyléčení vzala na sebe. Brzy se v centru objeví prvotřídní odborník.
Avšak ne vždy můžeme lidem tak úspěšně pomáhat. Někdy prostě dostáváme radu, abychom to nedělali. Obvykle se zákazy týkají lidí, kteří dělají v životě hodně špatných činů. Ale bývají i jiné příčiny. Jednou do centra přišla žena. Nepřišla sama, byla se svým mužem. Oba byli vědečtí pracovníci. Byli v maximálním napětí. Mluvili velmi přísně, jako revizoři. ..."
 
(Arkadij Petrov: Stvoření světa - Zachraň se, vydalo nakladatelství Libuše Bělousová Brno v roce 2014, dotisk v roce 2018. Počet stran 356.)