MOJE SRDCE ZVÍŤAZÍ

 
 
Tuhle knihu napsala vizionářka z Medžugorje Mirjana Soldo, V čase prvních zjevení se jmenovala Dragičevič.
Mirjana popisuje podrobně všechno, co se dělo od 24. června 1981, kdy viděla Pannu Marii poprvé. Teprve na druhý den, 25.6.1981 se šesti dětmi začala Panna Maria mluvit a proto se až tento den považuje za začátek zjevení. Je to neuvěřitelné, ale již 39 let se "Gospa" - jak nazývají Pannu Marii Chorvaté, zjevuje KAŽDÝ DEN. Ze začátku se zjevovala šesti dětem. Každému z vizionářů předávala "Tajemství". Tajemství je deset. Pro každého z vizionářů, když obdrží desáté tajemství, končí každodenní zjevení a mají zjevení pouze jednou do roka. Vyjímkou byla jen Mirjana, která dostala milost vidět Nebeskou Matku a mluvit s Ní každý měsíc druhého, což také již skončilo - právě letos, minulý měsíc (v březnu 2020).
 
 
Mirjana je skvělá spisovatelka, všechno dokáže popsat realisticky a plasticky, člověk má dojem, že při tom všem sám byl. Vizionáři to vůbec neměli lehké. V době komunistické diktatury byli pronásledováni a šikanováni, nejen oni sami, ale také jejich rodiny. Rodiče Mirjany ji podporovali, všechno tiše trpěli, ale zcela ji věřili. Mirjana nepostrádá smysl pro humor. Například popisuje jeden výslech na policii, kde se ji nervní policajt vyptává, co na tom kopci viděla. Ona klidně odpovídá - Pannu Marii! A policajt zrudne a vykřikne - Viděla jsi tak akorát ho*v*no! A Mirjana spontánně odpovídá - Na to se dívám teď! Tohle mne fakt rozesmálo.
 
 
Ihned se rozneslo po celém kraji, co se v Medžugorje děje, a od samého začátku přichází na toto místo spousta poutníků, kterých je každým dnem víc a víc. Jasně, že to komunistům vadilo a snažili se ze všech sil toto dění zastavit, vyhlásit vizionáře za blázny a podvodníky. Nedařilo se to ani tehdy, když Mirjanu podvodem vzali a odvezli ji do Sarajeva k rodičům. V Medžugorje trávila jen prázdniny u příbuzných. Obviňovali ji, že bere drogy a že tyto drogy přinesla ostatním dětem, které Gospu vidí a mluví s Ní. Všechny vizionáře považovali za podvodníky, že berou drogy a mají halucinace. Museli postoupit nesčetně vědeckých a lékařských vyšetření a všechna tato vyšetření došla k závěru, že děti jsou naprosto normální a zdravé.
 
 
Po několika letech to vzdali a začali používat jinou techniku - začali zde budovat hotely a otvírat obchody se suvenýry, ale než se toto stalo, vizionáři to měli velice těžké.  Šikana, vyhrůžky, každodenní policejní prohlídky bytu a mnoho dalších útoků museli všichni snášet. Mirjaně znemožnili studium na škole, ve které tehdy byla a problém měla is univerzitou. Pronásledovali také místního kněze Joza Zovka. Toho se jim nakonec povedlo dostat do vězení na tři roky.
Od začátku zjevení se zde děly různé zázraky.
Mirjana popisuje svůj život docela podrobně. Studie, hledání co se s vým životem, svatba s Markem Soldo, narození dvou dcer Marije a Veroniky. Mirjana to v životě vůbec neměla lehké. Například musela oplakat své ještě nenarozené děťátko (zemřelo v děloze). Několik úmrtí v rodině, zvlášť bolestivě ji zasáhlo to, že umřel její tatínek.
Hrůzy války, to je něco tak strašného -  bylo mi do pláče na každé straně knihy...
Mirjana podrobně popisuje, jak probíhají zjevení, co prožívá, jak se několik dnů musí vzpamatovávat z toho, že musí dále zůstat na zemi, když mohla okusit NEBE.
 
 
Ještě pár slov k tajemstvím. Víme jen tolik, že jich je deset. Třetí tajemství je o zázraku, který se má stát na kopci zjevení, na Podbrdu, a zůstane tam ve fyzické formě. Každý to bude moct vidět a dotknout se toho, a každý bude muset uznat, že nejde o pozemskou věc. Co konkrétně to má být - je prostě tajemství. Sedmé tajemství je o něčem velice těžkém, vizináři byli zhrozeni, když toto tajemství obdrželi a prosili Gospu, zda by to nešlo nějak zrušit. Panna Maria, řekla že ne, ale ať se za to modlí. Po nějakém čase řekla, že událost, která je obsahem tohoto sedmého tajemství byla zmírněna. Osobně se domnívám, že těch deset tajemství bude bezprostředně předcházet konci veškerého zla a ovládání na naší planetě. Jak již mnozí víte, jsme ve válce. Válka mezi Světlem a tmou. Satanistické zrůdy a zločinci, kteří potají tahají za nitky a vládnou nad celým lidstvem a planetou, začínají prohrávat. O tom se však můžete dočíst v jiných článcích na tomto blogu, nebo hledat informace na netu.
Tato knížka je jedna z těch, které se čtou jedním dechem. Nemůžu sem dát žádnou ukázku, dílo je chráněno autorskými právy (nějaké americké nakladatelství), ale všem ji doporučuji.
Knihu vydalo nakladatelství "Zachej.sk", v roce 2018. Počet stran - 364. Slovensky.