ODKAZ SLUNEČNICE

 

Nádherná a hluboká kniha pana doktora Mikuláše Štefana. V české verzi je použita "ich" verze - na žádost vydavatele, ale ve slovenské je strikně používáno zájmen "my", případně "oni". Zájmeno "já" v čeké verzi není zrovna to pravé ořechové, trošku to potlačuje osobnost autora. Sice jsem slovenskou verzi nečetla, ale přednášky autora na jutubku poslouchám denně, jednu po druhé. Jak četba knížky, tak i poslech, léčí člověka. Jak nejlépe vystihnout tuhle zázračnou knížku? Nic moudřejšího mne nenapadá, než jen opsat pár vět z anotace na knížku:

"Tato kniha vznikla na základě otázek a odpovědí autora a jeho klientů. Je to příběh Samuela, který si pamatuje všechny své životy a schopnosti v nich nabyté. V jednotlivých kapitolách se pohybuje časem (od současnosti až do pradávné minulosti), prostorem a děním. Popisuje události, které sám zažil, duchovní zákonitosti a energie a hlavně schopnosti pomáhat druhým. Věnuje se i správnému směru vnímání a pojetí mezilidských vztahů a řešení těžkých životních situcí.

Čtenáře, kteří se cítí nejistí, nerozumí těžkým životním situacím, jako je smrt blízkého člověka, rozvod, ztráta práce, nemoc, nefungující vztahy, nasměruje jak najít kontakt se svou duší a jak pochopit, proč toto vše zažívá a jak co nejméně bolestivě to překonat. Tato kniha má velikou hloubku, je psaná od srdce a již tím, že ji budete číst, vás bude léčit."

Tahle knížka mne nejen nadchla, ale také posunula o kousek dále v mém osobním duchovním vývoji. Je těžké vybrat něco pro malou ukázku, protože co slovo, to perla. Nakonec jsem se rozhodla pro tyto dvě ukázky - str. 40:

"Učím lidi, že má-li něco smysl, je to láska. Čistá láska, která neomezuje, neohraničuje, nepřivlastňuje, není majetnická a jen nezištně dává, dává a dává, aby se ten druhý cítil s vámi dobře. Lidé si pletou lásku se strachem být sám, s přivlastňováním, s nutkáním měnit toho druhého tak, jako to jim vyhovuje a jak si myslí, že by to bylo pro toho druhého dobré. To nemá nic společného s láskou. Ani obavy o toho druhého a strach, aby se mu něco nestalo, aby neochořel, nemají nic společného s láskou. Láska jednoduše přijímá a dává a nechce nic měnit. Láska znamená: přijímám tě takového, jaký jsi, a dávám ti teď to nejlepší ze sebe. Láska znamená - odpouštím ti, i když děláš chyby. A chyby nemusí být chybami, může jít jen o mou interpretaci tvého chování, může to být jen stav, v kterém se já v této chvíli nacházím. Tvé chování mne může bolet, neboť já mám problém sám se sebou, já zažívám nějakou životní situaci, která mě bolí, a proto mě může bolet cokoliv, co povíš nebo uděláš, i způsob, jakým se na mne podíváš, nebo jak intonuješ. Láska znamená: odpouštím vždy a všechno, tak jako by se to ani nestalo."


Str. 106:

"Po léčení se pacientka zvedla ze stolu, podívala se mi hluboko do očí a zeptala se: "Když léčíte, využíváte boží energii. A chodíte vůbec do kostela a modlíte se?"

Odpověděl jsem: "Jsem s ním a on se mnou vždy, v každé chvíli - když spím, když vstávám, když se dívám na své dítě, na své milované, když zapálím svíčku z vděčnosti za to, co mi bylo darované. Nepotřebuji za ním nikam chodit, abych mu vyjádřil svůj vděk. Jsem vděčný v každé chvíli a za všechno - za to, co mi bylo dané, i za to, co mi nebylo dané, protože hluboce věřím, že mi bylo dané vždy jen to, co jsem potřeboval, a vždy jen to nejlepší. A prosil jsem Boha, aby mi dovolil skutečně ho milovat, nejen přijmout a věřit, že je, a obracet se na něj jen v těžkých životních situacích, nejen něco pořád chtít a prosit o pomoc, ale milovat ho a dělit se o krásné chvíle a radosti. A slyšel jsem odpověď: "Miluj mě v sobě, v partnerce, v dětech, v otci, v matce, bližních, v každém, koho potkáš, ve zvířatech, rostlinách, kamenech, ve všem živém, protože vše je živé. Tvoř myšlenky, slova a dění plná radosti, s láskou, porozuměním a humorem, a dovol mi radovat se skrz tebe."

 

 

Kniha má 204 stran, vydalo ji nakladatelství Maitrea v roce 2016.

Níže nabízím video - rozhovor s autorem. Na jutubku najdete spousty přednášek autora na různá témata, stačí zadat do vyhledávače jméno autora.

Odkaz autora:

BUĎME SLUNEČNICEMI, OTÁČEJME SE VŽDY ZA SVĚTLEM, TEPLEM A LÁSKOU.

Diskusní téma: ODKAZ SLUNEČNICE

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek