SMUTEČNÍ ŘEČ NAD HROBEM ZDRAVÉHO ROZUMU

 

Milá přítelkyně, milý příteli,

 

S hlubokým smutkem v duši vám oznamujeme úmrtí našeho drahého přítele, který se nazýval ZDRAVÝ   ROZUM.

Přežil s námi dlouhé roky… A nikdo přesně neví, kolik měl let. Údaje v matrice, kde byl zaregistrován, byly dávno skartované. Dnes už na něj jen vzpomínáme. Dával nám dobré životní rady třeba: „Komu se nelení, tomu se zelení“, „Nečekejte vše jen od druhých“ anebo Za své vlastní chyby si neseme svou vlastní zodpovědnost“. A mnoho dalších…

ZDRAVÝ   ROZUM   žil vždy jednoduše a respektoval taková fakta jako: „Neutrácej víc, než na kolik máš“. Nebo výchovná pravidla jako například: „Za dítě rozhodují ti, kteří za něj zodpovídají – jeho rodiče“. Bohužel ZDRAVÝ   ROZUM   začal ztrácet půdu pod nohama. Rodiče totiž začali napadat a osočovat učitele, kteří se pokoušeli naučit jejich děti dobrým mravům a obyčejné hygieně, slušnosti a ohleduplnosti.

Stav    ZDRAVÉHO   ROZUMU   se velice zhoršil. Dověděl se totiž, že ze zaměstnání vyhodili kantora, který si dovolil napomenout hrubě a sprostě se vyjadřujícího studentíka. Působil tím prý totiž   „omezování vyvíjející se osobnosti“ a „sebevyjádření“ dítěte.

Dále se stav ZDRAVÉHO   ROZUMU   zhoršoval, když do školy bylo potřeba souhlas rodičů na to, aby mohlo být ošetřeno zranění - byť jen odřenina kolena dítěte. Ale nesmí si dovolit jakkoliv hodnotit chování dítěte a vůbec už ne cokoliv někam poznamenat (osobní data) nebo podávat informace i o zcela surových činech, které ve škole vyvedly jejich ratolesti! Nakonec ZDRAVÝ   ROZUM   ztratil chuť do života, když zjistil, že o zloděje, mafiány a kriminálníky je lépe postaráno než o jejich oběti.

Další morální a fyzické rány   ZDRAVÝ   ROZUM   dostal, když „nezávislí soudci“ a „spravedliví úředníci“ rozhodli, že je velmi trestuhodné bránit se ve vlastním domě, obchodě nebo podniku proti zlodějovi nebo násilníkovi, protože útočící kriminálník se může chudák cítit ohrožen neúměrnou obranou bránícího se!

ZDRAVÝ   ROZUM   nadobro ztratil jakoukoliv chuť dále žít a být a námi když se dověděl, že žena, která si do vysokého věku neuvědomovala, že šálek horké kávy může pálit a být horký, a která si nešikovně vylila pár kapek na nohu, požádala výrobce kávovaru o miliónové odškodné a DOSTALA   JEJ!!! Smrt   ZDRAVÉHO   ROZUMU   se tak dala čekat…

Nejdříve zemřeli jeho rodiče Pravda a Důvěra. Pak zemřela jeho manželka Diskrétnost. Někam se ztratila dcera Zodpovědnost a syn Slušnost. Zato zůstali tři následovníci:

 

       *  ZNÁM SVÁ PRÁVA!

       * TO JE CHYBA DRUHÝCH!

        * JSEM OBĚTÍ TÉTO SPOLEČNOSTI!

 

Na jeho pohřbu nebyly davy. Neexistuje totiž dost lidí, kteří by jej vůbec znali. Vlastně si málokdo vůbec všiml, jeho odchodu. Ale pokud máte tušení, co to byl ZDRAVÝ   ROZUM, pokud si na něj ještě vzpomínáte a pokud chcete oživit jeho vzpomínku, udělejte alespoň toto málo: Upozorněte své přátele na úmrtí našeho a ZDRAVÉHO   ROZUMU. Upozorněte je třeba tím, že pošlete dál tento email. Pokud nevíte, o čem je řeč, nemusíte nic dělat! Hezký den přeji!

(Přišlo mi emailem - děkuji)