VESELÝ NEBOŽTÍK

 

Pro zasmání a dobrou náladu :-)

Jako ve špatném hororovém snu si připadali kolemjdoucí v chorvatském městečku Sibinj. K smrti je vyděsila „mrtvola“ s vytřeštěnýma očima, která se náhle zvedla z rakve před pohřebním ústavem.

 

Nešlo o přízrak, ani o reklamní kampaň, nýbrž o neuvěřitelnou shodu náhod. Třicetiletý Radoslav Pokrajac projížděl svým vozem okolo pohřebního ústavu, když vtom dostalo jeho auto smyk a převrátilo se na střechu. Řidič proletěl předním sklem, po krátkém letu přistál přímo v otevřené rakvi, která byla vystavená před funebráckým domem, a upadl do bezvědomí.

Sotva se ovšem usadil rozvířený prach a utichlo řinčení skla, havarovaný „nebožtík“ se probral. A v rakvi se posadil. Místo něj pak začali omdlévat přihlížející i záchranáři, kteří k nehodě přispěchali. Sám Radoslav byl z nastalé situace pěkně zmatený. „Byl velmi vystrašený. Když se vzbudil, nevěděl, jestli je mrtvý nebo živý,“kroutí hlavou člen záchranky.

Jediný, koho incident nevyvedl z rovnováhy byl majitel pohřebního ústavu pan Miro Zidum. Nebylo to totiž poprvé, co mu do krámu přiletěl ještě živý „zákazník“. „Toto je potřetí nebo počtvrté, kdy mám auto v obchodě,“ konstatoval Zidum. „A nikdo z nich si u mě nikdy nic nekoupil!“ postěžoval si jedním  dechem. Pro jeho byznys by bylo samozřejmě lepší, kdyby kolemjdoucí šoféři takové štěstí neměli.

 

(Otištěno v časopisu „Pestrý svět“, číslo 13/09)