U HOLIČE

 

 

Jeden muž, stejně jako každý jiný měsíc, šel k holiči. začali spolu hovořit o různých věcěch. ...A najednou hovořili o Bohu... Holič řekl:

- Víte, já nevěřím, že Bůh existuje.

- Proč si to myslíte? zeptal se klient.

- Je to velmi prosté. Stačí jen vyjít na ulici, abych se přesvědčil, že Bůh není. Kdyby byl Bůh, myslíte, že by bylo tolik nemocných? Existovaly by opuštěné děti? Kdyby Bůh byl, nebylo by bolesti, utrpení... Prostě - nemůžu si představit Boha, který tohle všechno dovolí.

Klient se zamyslel, chtěl něco říct, ale pak rezignoval. Nechtěl vyvolat nepotřebnou diskuzi. Když holič dostříhal, klient zaplatil a odešel. A v tom momentě uviděl na ulici člověka s dlouhými, zanedbanými vousy i vlasy. Vypadalo to, že již delší dobu jeho vlasy i vousy neviděly holiče. Byl zanedbaný a špinavý. Tehdy se klient vrátil a řekl:

- Víte co? Holiči neexistují!

- Velmi směšné. Jak to neexistují? zeptal se holič. Já jsem jedním z nich!

- Ne! odporoval klient. Holiči neexistují. Kdyby existovali, nebylo by tolik lidí s dlouhými vlasy a vousy, jako ten člověk na ulici.

- Ale nééé... Holiči existují, to jen lidé nás nehledají. Z vlastní vůle!

- No právě... řekl klient. Přesně tak. Bůh existuje, to jen lidé ho nehledají. A dělají to z vlastní vůle. proto je tolik utrpení a bolesti ve světě.

 

 

"BŮH  NESLIBOVAL  DNY  BEZ  BOLESTI,  RADOST  BEZ  UTRPENÍ,  SLUNCE  BEZ  DEŠTĚ.  SLIBOVAL  SÍLU  NA  KAŽDÝ  DEN,  ÚTĚCHU  UPROSTŘED  SLZ  A  SVĚTLO  NA  CESTĚ..."

Bůh  řekl: Není důležité, jak se bude jmenovat tvůj anděl. Ty ho nazveš jednoduše... Přítelem!

(Přišlo mi emailem jako řetězový dopis. Protože zásadně a nikdy nerozesílám řetězáky, dávám to sem - pro všechny své přátele, kteří navštěvují tyto stránky.)