BAREVNÝ MRAK A NEPŘIROZENÉ POČASÍ

 

Určitě nejsem sama, kdo si všímá, že se s naším počasím něco děje. Letošní průběh léta k podobnému uvažování přímo vybízí. Kolik jen již bylo letos povodní a bleskových záplav -  například. Zdá se mi, že se počasí chová jaksi „nenormálně“. Zjara velké sucho a pak nastoupilo mokro: prší téměř pořád, voda se už nemá kam vsakovat a prší a prší… Jistě, byla i mnohá jiná léta, která jen propršela, ale přece jen se mi to zdá jiné. Hřmí jinak, blýská se jinak, prší jinak… A i když hodně  pršelo, tak  nebylo tolik přívalových dešťů, tolik tzv. „bleskových“ záplav a hlavně – NEBYLA BAREVNÁ MRAČNA.

Pamatuji si ze svého dětství, že když se na naši vesničku hnala nebezpečná bouřka, obecní zvoník třeba i hodinu vyzváněl. Zvonička byla na kopečku, kterému se říkalo „Briežky“. Zvonička již nestojí, zvoník již nežije… Táta mi jednou vysvětloval, že když zvoník zvoní, zvoněním se šíří vibrační zvukové vlny, které mohou jednolitou masu bouřkových mračen narušit a tak zmírnit dopad průtrže mračen, nebo i zcela změnit počasí tak, že se bouřka naší vesničce vyhne. Teď je mi to jasné. Také jsem měla možnost vidět několik poučných videí, kde schopnost zvukových vibračních vln byla názorně demonstrována. Jak na to ale přišli naši předkové? Intuitivně? A proč se nezvoní dneska, když se žene nebezpečná bouřka?

A co ta barevná mračna? Nejsem jediná, která podobný jev viděla, barevné mraky se objevují stále častěji. Právě přítomnost barevných mračen na obloze inspiruje mnoho lidí ke spekulacím, že manipulace s počasím je záměrná, že si jen „někdo“, „oni“ zkoušejí klimatické zbraně. Šílenost? Možná ano, možná ne, osobně nejsem přesvědčena, že by to mohlo či nemohlo být. Ale nabízím vám film, který naznačuje, že manipulace s počasím je docela reálná možnost. Napište mi do komentářů (ne do shotu), co si o tom myslíte vy… Děkuji.

 

 

A ještě zvukové vibrace:

 

Vodnářský zvon: