MODLITBA JAKO AFIRMACE

V nekonečnu života, kde se nacházím, je všechno dokonalé, úplné a celistvé. Jsem zajedno se silou, která mne stvořila. Mám všechny předpoklady k úspěchu. Proudí mnou vše, co potřebuji k tomu, aby se úspěch projevil i v mém životě. Ať je mi dáno učinit cokoli, bude to úspěšné. Učím se z každé zkušenosti. Jdu od úspěchu k úspěchu. Mou cestu tvoří stupně ke stále větším úspěchům. V mém životě je všechno v pořádku.

V nekonečnu života, kde se nacházím, je všechno dokonalé, úplné a celistvé. Žiji v harmonii s každým, koho znám. V hloubi mé bytosti je bezedná studnice lásky. Nechávám tuto lásku vyvěrat na povrch. Naplňuje mé srdce, mé tělo, mou mysl, mé vědomí a celou mou bytost. Vyzařuje ze mne do všech stran a násobena se vrací zpět. Čím více lásky dávám, tím více ji mám. Její zásoby jsou nevyčerpatelné. Když rozdávám lásku, je mi dobře; vyjadřuji tak svou niternou radost. Mám se rád (ráda), a proto s láskou pečuji o své tělo. Láskyplně ho živím, upravuji a oblékám. Mé tělo se mi odvděčuje zdravím a energií. Mám se rád (ráda), a proto bydlím v útulném a pohodlném bytě, který uspokojuje všechny mé potřeby. Naplňuji jeho místnosti vibracemi lásky, aby ji pocítil každý, kdo do něj vstoupí, a přijímal její životadárnou sílu. Mám se rád (ráda), proto dělám práci, která mne baví, v níž využívám své schopnosti a nadání.

Ke všem lidem se chovám laskavě a s láskou na ně myslím, vím, že to, co vydávám, se ke mně znásobeno vrací zpět. Odpouštím své minulosti. Jsem svobodný (svobodná). Vím, že má budoucnost je harmonická, bezpečná a jasná, protože jsem milovaným dítětem Vesmíru, který o mne teď a navěky laskavě pečuje. V mém světě je všechno v pořádku.

(Vybráno z knížky Louise L. Hay "Miluj svůj život")