ZÁHADA VYSVĚTLENA

 
V sobotu jsme byli s dcerkou a vnoučkem sbírat kaštany. Nakonec jsme se zastavili na dětském hřišti pod starou školou. Dívala jsem se na nebe, obdivovala nádhené mraky na čisté modré obloze. Viděla jsem tmavý mrak se zlatým okrajem, kterým jsem byla doslova fascinována a proto jsem si ten oblak chtěla vyfotit. Jenže sluníčko začalo z toho mraku vycházet, lépe řečeno - mrak se odsouval a slunce se odhalovalo. Ale i tak jsem fotila. Na displeji jsem uviděla bílou kuličku. Myslela jsem, že je to nějaký světelný odraz. Zkoušela jsem, zda to nedělají brýle. Ne. Kulička se pohybovala po přímce, ale na nebi vidět nebyla. Na fotkách však vidět byla. Dokonce s narůžovělou aurou. Na jednom snímku tvoří ta aura dva plamínky - jeden doleva a druhý do prava. Abyste to viděli, dávám tyto fotky sem.
Sdílela jsem to na fejsu a můj synovec ze Slovenska mi napsal a vysvětlil, co to je, a jak takovéto jevy vznikají. Protože jsem pořád v jakémsi záhadologickém rauši, brala jsem to s rezervou. 
Věřím, že je lepší se o něčem přesvědčit, nežli slepě něčemu věřit, šla jsem i proto v neděli na procházku do lesa. První co jsem udělala bylo, že jsem fotoaparát namířila na slunce. Ano, ta záhadná kulička na displeji byla, i s tou aurou. Takže můj synovec má pravdu. Žádná záhada se nekoná. Je to jen optika fotografického přístroje. Na snímky z neděle se můžete také podívat.
 
Jedna záhada se vyřešila, ale brzičko na to se objevila další záhada. A ne jedna, ale hned dvě! V lese jsem objevila neuvěřitelné houby, které rostly na pařezu. V životě jsem nic takového neviděla! Jako kdyby ta podivná houbovitá hmota produkovala ze sebe nějaké ovoce, či co to bylo. Další překvapení mne čekalo ve formě mechu, který byl kulovitého tvaru a světle zelený. To je pro mne také něco nového, takový mech jsem v životě ještě neviděla. Neumím si to vysvětlit, jen se domnívám, že naše planeta vytváří nové druhy rostlin (a také hmyzu, jak říkal Auri). 
A teď ty fotky. 
 
 
 
 
 
 
 
Obrázky nahoře jsou ze soboty, a ty dole jsou z neděle.
 
 
  
 
 
Dole jsou dva snímky zvláštních hub a kulovitého mechu.