MEDITACE O LÁSCE

 

 

Láska je laskavá. Jedním z nejúčinnějších a nejúžasnějších způsobů, jak vyléčit všechny problémy - ať se týkají vztahů, zdraví nebo se jedná o finanční potíže - je meditovat a rozjímat o lásce. Meditace o lásce je také vynikající zkratkou, jak prožít blaženost čistého bytí. Zde je jeden návrh, jak na to:

Rozhodněte se věnovat 15 - 20 minut přemýšlení, rozjímání a meditaci o lásce. Jděte někam, kde můžete být osamotě a v klidu, a pak chvíli jenom odpočívejte. Zavřete oči a hlavou si nechte systematicky procházet následující myšlenky: například co je láska, co láska znamená, co láska dělá, jak lásku vnímáme, odkud láska pochází, jak láska vypadá, jak láska působí, proč láska je.

Chcete-li o lásce rozjímat do hloubky a zasvěceně, je dobré si nejprve přečíst a rozvážit myšlenky některého velkého Mistra týkající se lásky. Například nádherná slova z třinácté kapitoly Prvního listu Korintským, která mnozí známe, jsou vynikajícím způsobem, jak začít meditaci o tom, že Láska je laskavá.

Jakmile ucítíte v srdci intenzivní lásku i to, jak na vás magicky působí a prostupuje vámi, můžete meditaci ukončit - tak, že tuto energii vyšlete jako hojivý balzám do různých oblastí svého života. Například léčivý balzám lásky nechte sestoupit a působit na své milované a na nejbližší příbuzné. Pozorujte, jak tato boží energie tlumí, zmírňuje a léčí všechny potíže a zahání veškeré obavy. Sešlete lásku na své přátele, na své pracoviště, na vzdálené příbuzné, na obchodní partnery a na další takzvaně problematická místa na Zemi. Pokaždé, když na někoho tuto energii vyšlete, ucítíte, jak div lásky působí jako uklidňující činitel, jak okamžitě konejší nesnáze, zlost, kritiku a beznaděj. Tato energie lásky vnáší do každé situace pocit laskavosti a obnovuje naději.

Neexistuje účinnější léčení, dokonce i pokud jde o fyzické tělo. Vyšlete laskavost lásky na každou část těla, kde cítíte potíže nebo bolest, a nechte ji působit léčivým účinkem. Jestliže pravidelně rozjímáte o hloubce a divech lásky, zázraky, které prožijete, nebudou brát konce. Protože opravdu: LÁSKA  JE  LASKAVÁ.

 

 

(Barbara Bergerová: Duchovní cesta. Otištěno v časopise MEDIUM, číslo 11/2008)