KRUHY V OBILÍ SE OBJEVILY U NAŠÍ OBCE

 

 

Ano, je to tak. Po dlouhé době jsem ve čtvrtek musela jet do města. Vesnice, ve které bydlím je od města Žďár nad Sázavou vzdálená pouhých šest kilometrů. Cestou jsem zahlédla, že na poli pod Vejdochem jsou kruhy v obilí!!! Ba dokonce, že jich je několik;  a to dvojitých! Myslela jsem, že jsem už vážně šiši… Na zpáteční cestě jsem si sedla tak, abych ty případné kruhy mohla dobře vidět. A když jsme se s autobusem blížili k místu, ještě jsem si pro jistotu stoupla, abych lépe viděla.

JSOU TAM!!! Osm dvojitých kruhů! Jsou vidět pouze z krátkého úseku, na mírném svahu mezi silnicemi do Žďáru a do Veselíčka.

V pátek pro mne dojela Isabela a jely jsme do Čech navštívit Rony. Isabela jela z Jam pomalu, kruhy jsme obdivovaly a Isabela je i vyfotila. Ale fotky nejsou moc dobré, skoro nic na nich není vidět. Posuďte sami:

 

 

Škoda. Pokud jste někdo ze Žďáru nebo poblíž, přijeďte se podívat. Když pojedete do obce Jámy, tak kruhy jsou téměř před obcí po levé straně – pod silnicí na Veselíčko. Když pojedete z Jam, tak kruhy jsou viditelné po pravé straně. Hned zítra se na to místo vypravím. Zatím se mi to jeví, že kruhy jsou pravé. Kdyby šlo jen o jeden, dva kruhy, ani bych o tom nepsala. Ale osm kruhů?! S tím by se namáhal leda tak blázen…

 

 

(Tento článek byl na mém původním blogu publikován 25.7.2010.)